itibaren $250,00
Rezervasyon

Borobudur Tapınağı tarihine yolculuk

Created with Sketch. borobudur
Not Rated
Created with Sketch.

Süre

3gun 2 gece

Created with Sketch.

Tur

Özel Tur

Created with Sketch.

Kişi

Sınırsız

Created with Sketch.

Dil

___

Genel bakış

Eski bir Budist kutsal yerini ziyaret etmeyi hayal ediyorsanız, Endonezya’daki «taş lotus» olarak da adlandırılan Borobudur Tapınağı’na gidin. Tarihçiler, IX yüzyılda ortaya çıktığına inanıyorlar. Eskiden Budist hac merkeziydi, ama sonunda popülaritesi yüzyıllar boyunca unutulmaya başladı. Sadece XIX yüzyılda yeniden keşfedildi. Bugün Borobudur Tapınağı, turistlerin ve Budist hacıların en çok ziyaret ettiği yerlerden biridir. Yukarıdan bakıldığında, evrenin Budist modeli olan mandala’ya benziyor. Gel ve ilk elden gör. Tüm seviyeleri ile yürüyün; oyulmuş taş stupaların içine gizlenmiş ince kabartmalarını ve Buda’nın mistik heykellerini görün. Hindu kompleksi Prambanan Borobudur Tapınağı ile birlikte Endonezya’da ortaya çıktı. Güzel, gizemli Lord Shiva Tapınağı ziyaretçilere açıktır. Lords Vishnu ve Brahma tapınakları yakındadır. Bu tanrıların kutsal hayvanlarının onuruna üç tapınak da vardır.

Ayrıca Java Adası krallarının XIX yüzyılda nasıl yaşadıklarını görmek için Kraton Sarayı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Bazı binaları Hollanda ve depremlerle yapılan savaşlarda kısmen yıkılmıştır. Kompleksin küçük bir kısmı günümüzde restore edilmiştir; sayısız pavyonu ve kanalları ile orijinal sarayın ne kadar güzel olduğunu görmek için zaten yeterli.

Java Adası’ndaki ünlü tapınakları ve sarayları görmek için tura çıkın ve o eski zamanların mirasına yaklaşın. Bu eşsiz türbelere dokunun ve efsaneleri ve gizemleri hakkında bilgi edinin.

Daha Az Görüntüle

Tur Konumu

Created with Sketch. borobudur

Yorum

0/5
Not Rated
Based on 0 yorum
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Average
0
Yoksul
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Yorum yaz

Created with Sketch.
from $250,00

Düzenledi

Murat

üye 2019

19 Yorum

Bunlarda ilgini çekebilir

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox