itibaren $1.800,00
Rezervasyon

Lamalera’nın balina avı festivali

Not Rated
Created with Sketch.

Süre

6 gece 7 gun

Created with Sketch.

Tur

Günlük Tur

Created with Sketch.

Kişi

Sınırsız

Created with Sketch.

Dil

___

Genel bakış

Balina avı – Lamalera’nın balina avı festivali
Lamalera’da seyahat ediyorsanız, yunuslar, manta balıkları ve hatta balinalar gibi büyük deniz hayvanlarını avlayan düzinelerce balıkçı görmek için yeterince şanslı olabilirsiniz!
Balinaların korunduğu ve hatta saygı duyulduğu birçok kültür olsa da, Lamalera dünyada balina avlayan son topluluklardan biridir (sadece zıpkın ve halatlar kullanarak). Ve evet, yaban hayatı hakları yasalarına göre balina avcılığı uluslararası olarak yasaklanmış olsa da, Lamalera halkına bunu yapmak için özel izin verilir.
Çünkü Lamalera’da balina avı eylemi yerli balina avı olarak kategorize edilir – yani topluluk balinaları ticari hayatta değil sadece günlük hayatta kalmak için avlar. Deniz kenarındaki birçok küçük köy için okyanus tek besin kaynağıdır. Bu uygulamanın 16. yüzyıldan beri uygulandığı Lamalera geleneklerinde derin kökleri vardır.
Lamalera’da balina avı, geleneksel zıpkınlar kullanılarak (sadece zıpkınlar ve halatlar kullanılarak) yapılır. Bir balinayı tespit ettikten sonra, mızrak hayvana yöneltilir ve balinanın kanadına atılır. Yardımcı balıkçılar avına ölümüne kadar saldırmaya devam edecek ve son olarak ölü balina halka dağıtılmak üzere kıyıya getirilecek.
Balina avcılığı dünyanın birçok yerinde etik olarak kabul edilmese de, otantik kültürlerin farklı uygulamaları olduğunu hatırlamak önemlidir. Ve böylesi muhteşem bir yaratığın ölümünü düşünmek üzücü olsa da, köylülerin hayatta kalması ve eski kültürlerin ve geleneklerin hayatta kalması uğruna yaşamlarına saygı duymaktan başka çare yoktur.

Daha Az Görüntüle

Tur Konumu

Yorum

0/5
Not Rated
Based on 0 yorum
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Average
0
Yoksul
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Yorum yaz

Created with Sketch.
from $1.800,00

Düzenledi

Murat

üye 2019

19 Yorum

Bunlarda ilgini çekebilir

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox