Bali’ye ailenle geldin. Zaten rahatladın, bronzlaştın ve yeterince yüzdün. Tüm tatili sahilde yatmanın yanı sıra başka ne yapabilirim? İşte sadece çocukları değil yetişkinleri de sevecek ilginç ve heyecan verici yerlerin bir listesi.

Bali Safari Parkı
Pitoresk Marin Safari Parkı , 40 hektardan fazla bir alanı kaplamaktadır. Endonezya, Hindistan ve Afrika’nın vahşi ve yarı vahşi hayvanları burada doğal koşullarda yaşıyor. Filler ve kaplanlardan tukanlara ve Komodo ejderhalarına kadar 400 farklı memeli, balık ve kuş türü vardır.

Safari sırasında ulaşım özel donanımlı bir araçla yapılıyor: turistler camla veya ızgara tramvay ve arabalarla taşınıyor. Hayvanların doğal yaşam alanlarındaki yolculuk süresi yaklaşık bir saattir.

Gezinin bilgilendirici bölümünün yanı sıra (Park’ın eserleri, nadiren kuş ve memeli türleri hakkında ilham verici ve ayrıntılı bir şekilde anlatıyor), Park’ta da bazı eğlence var. Belirli zamanlarda organize fil gösterileri, kaplan besleme ve hayvan gösterileri vardır. Çocuklar bir fil binebilecek, yırtıcıları besleyebilecek (piranalar bile!) Ve ücretsiz bir fotoğraf çekebilecekler.
Parkın yakınında bir eğlence alanı ve bir kafe bulunmaktadır. Aç ise yakındaki bir restorana gidin (çeşitli mutfaklar sunulmaktadır). Burada büyük ve güvenli bir camdan aslanların beslenmesini izleyebilirsiniz.
Gezi en son teknoloji ile yapılır. Seçim oldukça iyi: yapay bir nehirdeki bir teknede rafting, gerçek bir otoyolda araba sürmek veya su kaydırağı sürme.
Parkın merkezinde 1.000’den fazla insanın yer aldığı yerel bir tiyatro var. Dansçılar ve hayvanlarla yapılan gösteriler günlük olarak yapılır. Bir kukla tiyatrosu da var.

Safari Park 9’dan 17’ye kadar açıktır. Önceden bilet satın almadıysanız, kuyrukta durmamak için açılış saatine gelmeniz önerilir. Parkta en az üç saat geçireceğinizi lütfen unutmayın. Çocuklar küçükse, onlara fazla yüklenmemek daha iyidir, ihtiyaçlar tarafından yönlendirilen bir tur seçin (programda bir su parkı olup olmadığını ve hayvan gösterilerini kontrol edin).

Odyssey Denizaltı
Teknenin romantik adı (bu arada, dünyada sadece iki tekne var) Homer’in ‘Odyssey’ den Jacques Yves Cousteau tarafından ‘Sualtı Odyssey’ den edebiyat kaynaklarına atıfta bulunuyor. Sualtı dünyasına dalmak, derin deniz sakinlerinin yaşamını ekranda gözlemlemekle aynı şey değil – duygu tamamen farklı!

Denizaltı 36 kişiyi ağırlayabilir ve bu nedenle geniş ve konforludur. Yatıştırıcı müzik, çevre ve uygun aydınlatma, doğru atmosferde hissetmenizi mümkün kılar. Tekne güvenlidir, yaşlılar ve çocuklar da dalış yapabilir. Eğitmenler sizi bilgilendirecek ve güvenliğiniz için can yelekleri verecektir.

Meraklı bir çocuğunuz varsa, geminin pruvasına daha yakın bir koltuk alın: sualtı dünyasını ve kaptanı hareket halindeyken kontrol panelini daha iyi göreceksiniz.

Denizaltı 25 metre derinliğe dalıyor ve deniz sakinlerini gözlemlemek yaklaşık bir saat sürecek: resifleri, balık sürülerini ve hatta beslenmelerini göreceksiniz – profesyonel dalgıçlar sizin için balık besleyecek. Dalıştan sonra fotoğraf çekebilirsiniz.

Sualtı turunun süresi çok uzun olmasa da, büyük olasılıkla tüm günü bunun için harcayacaksınız: Odyssey’e gitmek için zamana ihtiyacınız var; ancak, bunun yolu da ilginç – bir tekneye binerken, deniz ekipmanlarının tüm cephaneliğini görebileceksiniz.

Bir denizaltıda macera dolu bir dünyayı keşfedin !

Bali’de Sörf
Çocuklarla sörf yapmak? Mümkün mü? Evet!

Günümüzde ebeveynin yaşam tarzı bazı değişikliklere uğrar. Çocukları uzak yerlere götürürken, tatilinizi mahvettiğinizi düşünmüyorsunuz, o zaman kesinlikle çocuklarla sörf yapmayı denemelisiniz.
Bali bu sporu denemek için en iyi yer: okyanusta mükemmel dalgalar ve su +26 +28 derece civarında sürekli sıcak.

Çocuklar 5-6 yaşlarında sörf öğrenmeye başlayabilir, ancak en uygun yaş 8’dir. Bu yaşta ebeveynler çocuklarıyla birlikte olmalıdır: örnekleri kelimelerden daha iyi çalışır. Eğitmenlere göre, erkekler ve kızlar arasında sörf yapmayı öğrenme konusunda neredeyse hiçbir fark yoktur, ancak bazen doğal aktiviteleri nedeniyle erkekler kızlardan biraz daha hızlı öğrenir. Bir çocuğun sudan korkmaması önemlidir ve yüzmeyi ve dalış yapmayı zaten biliyorsa daha iyi olacaktır. 14 yaşın üzerindeki çocuklar yetişkin gruplarında öğretilir.
Bali’de birçok sörf okulu varsörf tahtası dalgaları fethetmek için size ve çocuğunuza yardımcı olacak Rusça konuşan eğitmenler ile. Eğitim, her dersin teori ve pratiği içerdiği birkaç dersten oluşur. Yeni başlayanlar için ilk dersler genellikle havuzda verilir.

Ubud etrafında bisiklet gezintisi
Açık hava etkinliklerinin hayranıysanız veya sahilde bronzlaşmaktan bıktıysanız, bisikletle Bali manzaralarını keşfedin. Bali’de her şeyin önceden planlandığı ve organize edildiği bir bisiklet kiralamak veya bisiklet turuna çıkmak mümkündür . Bu arada, tur operatörlerinin hizmetlerini kullanırsanız, güvenlik konusunda endişelenemezsiniz: yüksek kaliteli bisikletler, ekipman ve giysiler programa dahildir. Yemeklerden sonra tazelemek için yemek ve duş da dahildir. Çocuğun yaşına bağlı olarak çocuk bisikletleri veya çocuk koltuğu hizmetinizdedir.

Geleneksel turistik yerler: Yaşamı araba penceresinden değil, bisiklet sürerken keşfetmek için daha iyi olan Balinese köyü. Pirincin nasıl hasat edildiğini görmek için, özel alanlarda nasıl büyüdüğü de bu yolculukta daha ilginç olacaktır. Tropikal orman seyahatinize macera katacak. Eğer susarsanız, hindistancevizi oraya vuracaktır.

Nusa Lembongan Adası Gezisi
Tüm Bali manzaralarını gördün mü? Yakınlarda bulunan ve Bounty kruvaziyer yatında ulaşılabilen Lembongan adasına gidin . Lembongan, yoğun yeşilliği ve neredeyse el değmemiş doğal güzelliği ile etkileyicidir. Ve tabii ki plajları ile.
Yat yüzer duba demirliyor. Üzerine su sürmek herhangi bir çocuğu heyecanlandıracaktır. 44 metrelik büyük bir su kaydırağı vardır. Eğlenceli aktiviteler arasında cam tabanlı tekne sürme (su turkuaz ve süper berrak: teknenin altında yüzen balık sürüleri göreceksiniz), muz yolculuğu ve kanyon. Sahile yakın yerde şnorkelle dalış yapmayı deneyin.

Adanın iklimi Bali’den daha kuru ve sıcaktır, bu nedenle çocuklar neredeyse tüm gün suda yüzmenin tadını çıkaracaklar. Yüzmekten sıkılırsanız, sakinlerin yaşamını görmek için yerel bir köye gidin. Yerel halk, güleryüzlü ve misafirperver, çocuklar için tür. Bu insanların turizm dışında temel işgali deniz yosunu yetiştiriciliğidir.

Restoranlar ve kafeler hemen sahilde yer almaktadır. Buraya serinletici bir içecek alın.
Yolculuk bir gün sürecek, bu yüzden her şeyi yüzmeye ve bronzlaşmaya hazırlayın.