DÜNYADA Ubud Bali’den daha büyülü bir yer var mı ? Eğer ilk defa   Baliye seyahat ediyorsanız , Ubudu gorunce nedemek istedigimizi anlayacaksiniz.Yada, Bali’ye gittiyseniz ve ikinci veya ucuncu kez tekrar geri dönüyorsanız, neden bahsettiğimi tam olarak biliyorsunuzdur. Eat Pray Love’ filminden sonra  dünyaca ünlü olan Ubud, uzun zamandır Bali kültürünün merkez üssü olmuştur. Bölgenin bu mücevheri, pirinç tarlaları, şelaleler ve yeşilin her tonuyla dolu tropikal yağmur ormanları ile çevrili, ormanda yüksek bir şekilde tünemiş, Ubud’un güzel olduğunu söylemek kesinlikle yetersiz kalir – güçlü… çarpıcı…  büyülü. Ubud’un yemyeşil manzarası, Bali’deki en güzel ve lüks tatil yerlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır ve adaya yaptığınız seyahatin birkaç gününü (veya tümünü) gecirmek için harika bir yerdir.

Ubud’a giderken kendinizi pirinç tarlalarının yemyeşil manzaralarıyla çevrili bulacaksınız. Ve Ubud’un kalbinde, motosikletler ve yayalar ile ağzına kadar dolu hareketli sokaklar bulacaksınız. Peki nereden başlıyorsunuz? Nerede kalıyorsun? ve Ubud’da ne yaparsın? Bunun için buradayım.

 Bali bilgilerle boğulmuş pek iyi hissetmiyor ve biraz daha kişiselleştirilmiş gerektiği hallerde, seyahat planlama yardım, ben  yapmaya başladı özel Bali güzergahlar ve kişiselleştirilmiş gezi istişareler siz yardımına Bali için gezi planı !

Bununla ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilir ve ilgileniyorsanız  bana ulaşabilirsiniz. 

Ubud’da Nerede Kalınır?

Bu, tropikal ormanların veya pirinç teraslarının tam ortasında muhteşem sonsuzluk havuzlarına sahip en güzel ve nispeten ucuz otellerin listesidir.

* Sonsuzluk havuzları – suyun kenarlar üzerinden aktığı, suyun sınırsız görsel bir efekt oluşturduğu bir havuzdur.

1. Pita Maha Resort & SPA 5 yıldız
Spa Pita Maha Resort & SPA, Campuhan Nehri’nin muhteşem manzarasına sahip doğal bir manzara üzerinde yer almaktadır. Restoran, vadiye bakmaktadır ve yemekler otelin yerel bahçesinde yetiştirilen ürünlerle (taze meyve, sebze ve baharatlar) hazırlanmaktadır. Lotus çiçekleri, güzel bahçeleri ve bakımlı ağaçları olan göletler … sevgi ve dostluk atmosferi burada değerlidir.

Otele yürüme mesafesinde Gaya Art Space, Neka sanat Müzesi, Blanco Müzesi, Puri Lukisan Müzesi (resim sarayı), Pura Taman Saraswati ve Botanik Ubud bahçesi bulunmaktadır.

Fiyat: yaklaşık 200 $ booking.com otelden kontrol edin .

2. Puri Wulandari-a Butik Tatil Köyü ve Spa
Pitoresk Puri Wulandari – Boutique Resort & Spa oteli, ormanların kalbinde yer alır ve sakin, sakin atmosferi ve geniş topraklarıyla turistleri cezbeder. Otelin geniş topraklarında bir arabası üzerinde hareket edebilirsiniz. Otel Lobong Mutfak Deneyimi, Alila Ubud Galerisi, Kuluk Galerisi gibi yerlerin yakınında bulunduğundan gezi programları ve görülecek yerler konusunda bu otelden başka bir yer aramanıza gerek görünmüyor.

Fiyat: yaklaşık 280 $ booking.com adresinde otel kontrol edin .

3. Puri Sebali Resort: Gezgin Yorumları
Puri Sebali Resort, sonsuzluk havuzundan pirinç teraslarının muhteşem manzarasına sahip bir oteldir. Otel, Ubud Botanik bahçesine yürüme mesafesinde ve Maymun Ormanı’na arabayla 20 dakikalık mesafededir. Bu güzel ve şirin otel, doğa ile birliğin tadını çıkarmanızı ve konaklamanızı unutulmaz kılacak.

Fiyat: sadece 100 $ hakkında Otel booking.com kontrol edin .

4. Mavi Karma Resort
Blue Karma Resort odalarından tropik bahçelerin güzelliğini düşünebilir ve yatağınızdan kalkmadan keyifli huzur ve özgürlük atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz. Ormana bakan sonsuzluk havuzu, kendinizi huzur ve rahatlığa sokmanızı sağlayacaktır. Otel mükemmel bir fiyat ve kalite ilişkisi sunuyor.

Fiyat: sadece 100 $ hakkında Otel booking.com kontrol edin .

5. Wapa di Ume Resort & Spa 5 yıldız
Wapa di Ume Resort & Spa, Ubud’un merkezine arabayla 5 dakikalık mesafede çok elverişli bir konuma sahiptir. Pirinç teraslarına bakan geleneksel Bali villaları, birkaç basamaklı havuz ve elbette sonsuzluk havuzundan tropikal ormanların büyüleyici bir manzarasını sunmaktadır. Otele yürüme mesafesinde Ubud Botanik bahçesi, Seniwati Kadın Sanat Galerisi, Puri Lukisan Müzesi (Resim Sarayı), Pura Taman Saraswati, Ubud Kraliyet Sarayı ve Ubud Market bulunmaktadır.

Fiyat: 150 $ hakkında Otel booking.com kontrol edin .

6. Villa Kalisat
Bu Villa bir sonsuzluk havuzu yok, ama inanılmaz atmosferi nedeniyle hala listeye eklemek istiyoruz. Kalisat, Petanu nehri geçidinin yamacındaki geleneksel Balinese köyünde yer almaktadır. Villada panorama salonu, 2 açık yüzme havuzu ve özel bir Spa bulunmaktadır. Vahşi ve keşfedilmemiş bir Balinese ormanın ortasında hoş ve sevimli bir oteldir.

Fiyat: sadece 100 $ hakkında Otel booking.com kontrol edin .

7. Bali Asma Bahçeleri
Ormandaki sonsuzluk havuzları arasında bir tür öncüdür. Eğrileri Bali pirinç teraslarına benziyor ve belki de bu yüzden uyumlu görünüyor.

Fiyatı: yaklaşık 500 $ booking.com otelden kontrol edin .