Bali’de yapması gereken on muhteşem fikir!

Bali insanların yeryüzünde gerçek bir cennet düşündükleri bir yerdir. Güzel doğa, egzotik mutfak ve antik anıtlar, gerçek maceralar için bir yer!
Bali’yi bir kez ziyaret etmek, tekrar tekrar geri gelmek için dayanılmaz bir arzuya sahip olmak yeterlidir!

Bali’de macera severler için ne yapmalı?

Sörf yapmak
Örneğin, sörf yapmayı düşünün ! Bali bu spor için mükemmel bir yer. Her şeyden önce, okyanus neredeyse tüm yıl sıcaktır. Bali’de hem yeni başlayanlar hem de deneyimli ve korkusuz sörfçüler için kesinlikle herhangi bir seviyede dalga var. Ayrıca, okyanusta neredeyse hiç tehlikeli balık yoktur, ancak güvenlik asla unutulmamalıdır. Bu nedenle, dünyanın her yerinden sörfçüler Bali’ye harika dalgalar aramak için geliyor! En iyi sörf okullarıyla ilgili tüm bilgiler burada .

surf1.jpg (191 KB)

Tekne gezileri ve balıkçılık
Balık avına kesinlikle kayıtsız olsanız bile tekne turlarının ve balık avının tadını çıkaracaksınız . İnanılmaz güzel manzaralar gözlemleyecek, berrak şeffaf suya hayran kalacak, bir maske ile yüzebilecek, yunuslarla tanışacak ve barracuda, uskumru, ton balığı veya marlin gibi egzotik balık türlerini yakalayabileceksiniz.
Bali’de balıkçılık, balık tutkunları için büyüleyici bir gezi ve eğlence!

Bali balıkçılık

Dalış veya şnorkel
Dalış veya şnorkelle dalış yaparken Bali’nin eşsiz sualtı dünyasını keşfedebilirsiniz . Dalış, adanın zengin olduğu mercan kayalıklarında ve kayalarda tüplü dalış yapmanıza izin verecektir. Okyanus sularında birkaç bin egzotik balık vardır. Deneyimli eğitmenler size ekipmanı nasıl kullanacağınızı öğretecek ve okyanusun florası ve faunası hakkında her şeyi anlatacak. Okyanusun dibine dalmaya cesaret edemezseniz, şnorkel, okyanusun sakinlerini tanımak ve yüzeyinde yüzmek için izin verecektir. Bu tür aktiviteler size sadece hoş izlenimler verecektir!

Dalış veya şnorkel Bali Dalış veya şnorkel Bali

Bali Safari Parkı
Safari Park herkesi bir keşifçi gibi hissettirecek! Burada filler ve kaplanlar, leoparlar, suaygırları, orangutanlar, çitalar, Komodo adasından ejderhalar ve diğer birçok nadir ve nesli tükenmekte olan hayvanı göreceksiniz. Safari Park’ta bir fil sürme turuna katılabilir ve bu hayvanların nehirde yıkanmasına hayran kalabilirsiniz. Ayrıca turistler için eğitimli hayvanların performansları düzenlenmiştir. Buna ek olarak, Safari Parkı eğlence için gerekli tüm altyapı ile donatılmıştır: restoranlardan ve hediyelik eşya dükkanlarından su parkına.

Bali Safari Parkı Bali Safari Parkı Bali Safari Parkı

Yanardağa tırmanmak
Volkanları görmek birçok insanın hayalidir. Bali’de iki aktif yanardağ, Ijen ve Batur’u ziyaret edebilirsiniz . Tehlikeli ve tahmin edilemez olan Ijen, turistleri bir mıknatıs gibi çekiyor. Volkan düzenli olarak duman bulutları patlatır ve kraterinde turkuaz bir göl vardır. Ne yazık ki, yüksek sülfürik ve hidroklorik asit içeriği nedeniyle içinde yüzmek yasaktır. Volkanın güzelliğinin gece gündüz tadını çıkarabilirsiniz. Gün boyunca yanardağın güzelliği ve gücü sizi büyüleyecek ve geceleri gizemli mavi ışıkları veya ‘mavi lav’ı – sıvı kükürtün ışıltısını göreceksiniz. Trekking Baturvolkan sportif gezginler için bir macera. Yanardağın kendisini görebilir ve ona bakan restoranda bir fincan çay içebilir ya da gerçek bir tırmanış yapabilir, yanardağı fethedebilir ve güneşin doğuşunu zirvede karşılayabilirsiniz.

Batur

Buggy Macerası
Hız ve adrenalin sevenler için dörtlü veya buggy sürme gezisi var! Yolculuk ilginç ve maceralarla dolu olacak, çünkü ormanda, köylerde, pirinç teraslarında ve Bali’nin diğer cazibe merkezlerinde geçen rotalar. Ve en önemlisi, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli sürücüler bu ulaşım modlarını idare edebilir!

motokros
Özgürlüğü seven ve motosiklet sürmeyi bilenler için , profesyonel pistlerde motokros öneriyoruz ! Yüksek hızda, dik dönüşlerde ve inişlerde, rüzgârın düdüğü, gerçek uçuş hissi ve zorluklar ve korku üzerindeki zaferde kilometrelerce ıssız kumsal yaşayacaksınız.

Kanyon
Bali’deki en genç spor kanyon . Deneyimli rehberlerin rehberliğinde, rotalardan birini geçerek doğayı fethedebileceksiniz. Halatlarda iniş, tırmanma, şelalelerden atlama ve su engellerinin üstesinden geleceksiniz. Bu rota, aşırı ve unutulmaz bir macerayı garanti eder!

Kanyoning Bali

Bali rafting şirketi
Aktif spor severler ayrıca Bali’nin üç nehirinden birinde rafting yapmaktan hoşlanacaklar . Rafting, vahşi yaşamı hayran bırakmanıza, adrenalin patlamanıza ve bir ekip içinde çalışmanıza izin verir. Bali’de rafting hem yeni başlayanlar hem de deneyimli insanlar için uygundur.

Bali rafting şirketi Bali rafting şirketi

Yamaçparaşütü uçuş
Ve son olarak, karayı ve okyanusu fethettiyseniz, bir yamaçparaşütü uçuşunu deneyin ! Gerçekte olan, rüyada olmayan bu uçuş, herhangi bir gezgin için iyi bir hediye olacaktır. Kuşbakışı görünümünden altın kumsalları, eşsiz manzaraları ve turkuaz okyanusu ile tropik adanın güzelliğini gözlemleyeceksiniz! Yamaç paraşütü kesinlikle güvenlidir ve özel eğitim gerektirmez. Uçuşun tadını çıkarın ve hayalinizi yaşayın!

Yamaçparaşütü uçuş